Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

W przedziwnym mieszkam ogrodzie, Gdzie żyją kwiaty i dzieci I gdzie po słońca zachodzie Uśmiech nam z oczu świeci. Wodotrysk bije tu dziwny, Co śpiewa, jak śmiech i łkanie; Krzew nad nim rośnie oliwny Cichy jak pojednanie. Żywim rój ptaków, co budzi Ze snu nas rannym powiewem, Ucząc nas iść między ludzi Z dobrą nowiną i śpiewem. I pielęgnujem murawę, Plewiąc z niej chwasty i osty, By każdy, patrząc na trawę, Duszą, jak trawa, był prosty. L. Staff

offline virgo2 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DK VIRGO II
181262 odwiedzin | wpisów: 188, komentarzy: 1856, obserwuje: 190

Więźby ciąg dalszy.

autor: virgo2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jaka radość jak widać nowe zielone na domku, no i szczyt nad łukiem dokończony, ale tylko od frontu, na Tośki zabrakło cegły - niestety, będzie dopiero w przyszłym tygodniu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Strych nad garażem:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dziura po przestawionym kominie w salonie zalepiona

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czy ktoś z Was odliczał sobie szafkę pod zlew?

autor: virgo2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jakaś deprecha czy coś, wszystko do kitu.

Po pierwsze primo: US odwiedziłyśmy - wniosek o zwrot vatu złożony, ale Pani zakwestionowała szafkę pod zlew - czytałam, że inne urzędy tę pozycję uznają. Chciałam od razu skorygować, ale Pani zaczęła coś kręcić, że przejrzy wszystkie faktury i dopiero wtedy będę poprawiać. W dodatku nie powiedziała mi jednoznacznie, czy nadproża gotowe można odliczyć - "sie sprawdzi, sie zobaczy" - koszmar. Czas oczekiwania na kasiorę 4 miesiące, a jak mnie jeszcze wezwą - a wezwą na pewno - to się zrobi z pół roku, albo lepiej :(

Po drugie primo: Małą boli kolanko, nie wiadomo dlaczego, czy po infekcji, czy po uderzeniu. Pani w poradni ortopedycznej zaproponowała mi wizytę na WRZESIEŃ!!!!!! No mnie zatrzęsło, muszę jechać do szpitala na tzw. "ostry dyżur", bo nie będę dziadom płacić w prywatnych gabinetach, niedoczekanie!!!

Po trzecie primo: na budowie chyba śpią snem przedwiosennym, czy co, bo prawie nie widać postępów w pracach - parę pustaków dolepione do nadproża od frontu i kawałek komina pojawił sie ponad dachem. Na dodatek znowu zrobili pierdolnik i ani myślą go posprzątać, nie będę ich pouczać jak małe dzieci, ale szlag mnie trafia jak wszystko się wala na około i nie ma jak przejść.

No to se pojęczałam - może mi lżej będzie :) Pozdrawiam wszystkich gorąco :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Komentarze (6)
autor: seleneyria   dodano: 2013-02-27 | 15:05:13
oj piekny będize ten wasz domek- a jaka piękna sceneria :)
autor: moniamikel   dodano: 2013-02-27 | 20:02:04
dziś zaczęłam wypełniać wniosek o odliczenie vat-u. Nadproża są w wykazie do odliczeń i nie powinni zakwestionować. Ale co mnie zdziwiło to nie można odliczyć gwoździ budowlanych, plastyfikatorów i cemplastu(wapno w płynie), folii kubełkowej i innej budowlanej.
Odpowiedź do moniamikel
autor: virgo2   dodano: 2013-02-27 | 20:24:08
Fajnie, bo ja to wszystko mam na fakturach :( Pewnie dlatego nie można odliczyć, bo stawka vat na to wszystko nie wzrosła - tak jak w przypadku drewna, tylko dlaczego jakoś mi to umknęło - oj, będzie co poprawiać. Powodzenia przy wypełnianiu :)
autor: bergenia2   dodano: 2013-02-27 | 21:02:03
uszy do góry! zawsze cośtam się dzieje na budowie pomimo zimy:) z US niestety nie wygrasz.... a bólu Małej współczuję, mam nadzieję, że wszystko będzie ok:) zobaczysz jeszcze chwilka i ruszycie z budową pełną parą:)
Odpowiedź do bergenia2
autor: virgo2   dodano: 2013-02-27 | 23:58:38
Dzięki kochana za dobre słowo - tak czasem człowieka dopadnie, może nam wszystkim już ta wiosna potrzebna, pozdrowionka :)
autor: dom-w-lucernie-dwa   dodano: 2013-02-28 | 18:02:44
Nie przejmuj się, każdy musi się wyżalić i pojęczeć i rozumiem doskonale bo ostatnio jakiś pech nas prześladuje..nie tylko w rzeczach błahych ale i poważnych (zepsuło nam się właśnie auto) co ostrego dyżuru to masz racje! najlepiej w ten sposób to rozwiązać. Natomiast na ten vat to w Waszym urzędzie się bardzo długo czeka...nam wypłacili po około miesiącu. Pozdrawiam cieplutko

Garderobiane cudeńka :)

autor: virgo2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zachorowałam na garderobę, nie swoją bynajmniej - ta jest już obmyślona od dawna - garderobę Michasi. Inspiracją była ta:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Michasi pokój jest bardzo długi, a na końcu są skosy z obu stron, więc jest to świetne miejsce na wygospodarowanie garderobianej wnęki - 150x150x50. Kupiliśmy w Ikea kilka białych półek, takież wsporniki, drążki (koszt naprawdę niewielki), no i zamówiłam kilka śliczności na drobiazgi - w końcu dotarły:

blog budowlany - mojabudowa.pl

I jeszcze 4 pudła zamiast szuflad:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na budowie jakoś tak spokojnie, niewiele się dzieje, komin przestawiony, dziury zalepione (betonowe, ceglane jeszcze nie - szukaliśmy po okolicy pianki do klejenia pustaków - wreszcie jest):

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Komentarze (8)
autor: seleneyria   dodano: 2013-02-26 | 12:33:44
śliczna- słodka akuratna dla młodej damy :)
autor: azalia3   dodano: 2013-02-26 | 12:35:42
wygląda to świetnie :) moje obie córki będą miały garderoby w pokojach i już powoli zaczynam robić jakiś "plan" i wszędzie szukam inspiracji :) pozdrawiam
autor: wrzosowa   dodano: 2013-02-26 | 13:27:12
O Matko, różowości, błękity ...... jak cudnie mieć córkę :D
autor: brygida   dodano: 2013-02-26 | 13:30:48
Ach...u dziewczynek zawsze może być tak słodko...różowo...Taaak, cudnie jest mieć córkę :) Moje chopaczysko na róż by się nigdy nie zgodziło ;)
autor: poludniowaiskierka   dodano: 2013-02-26 | 14:30:17
oj cuuudnie :) garderoba dla małej ksiezniczki :0
autor: domeos   dodano: 2013-02-26 | 15:24:29
Pudełko zamiast szuflady to kurna jest świetny pomysł, bo jak coś szukasz w szufladzie to trzeba przy niej sterczeć a tu bierzesz pudełko, wysypujesz wszystko na środek i już widzisz rzecz którą szukasz hahahaha żartuję ;) Piękne kolorowe pudła, szkoda że mi dzieci wyrosły i :(((
Tytuł: różowości i błękity
autor: virgo2   dodano: 2013-02-26 | 16:39:35
Generalnie miały być tylko błękity i lekki krem, ale ta różowa garderoba mnie powaliła, więc rozweselimy trochę pokoik "słodkim" różowym, pozdrawiam wszystkich cieplutko :)
autor: domwfuksjach3   dodano: 2013-02-26 | 16:56:21
cudna ta różowa garderoba! i śwetnie do niej pasują kremowe dodatki. Oj będzie cudnie :)

Kominowa demolka i trochę wyliczanek.

autor: virgo2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Okazało się, że komin dymowy jest zbyt długi (zamówiliśmy podwójny, bo zamarzył mi się w bibliotece piec kaflowy) i trzeba go przestawić o 90 stopni - będzie niestety trochę bardziej wystawał na pokój i na górze w łazience, ale jakoś to przeżyję - na dole w powstałej wnęce będzie stał piec, a w łazience poszerzymy ten występ i będzie to ścianka "geberytowa".

blog budowlany - mojabudowa.pl

Poza tym niewiele przybyło - odrobina więźby, ale to jeszcze w sobotę robili - Tosi sypialnia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wejście do naszej garderoby:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dla zainteresowanych ścianą jednowarstwową krótkie podsumowanie - na nasz domek o powierzchni użytkowej 170 m2 potrzebne było:

1. 2400 szt. pustaków Porotherm 44 Dryfix;

2. 360 szt. pustaków Porotherm 44 1/2 Dryfix;

3. 240 szt. pustaków Porotherm 44 R Dryfix;

4. 480 szt. pustaków Porotherm 25 Dryfix;

5. 300 szt. pustaków Porotherm 11,5 Dryfix;

6. 360 szt. pustaków Porotherm 8 Dryfix;

7. 480 szt. pustaków Porotherm 25 P+W;

8. 400 szt. pustaków Porotherm 11,5 P+W.

Na ścianki działowe na górze braliśmy już zwykłe pustaki, czyli nie szlifowane. Jeżeli chodzi o koszt, to za same pustaki zapłaciliśmy prawie 36 tys. (pianka Dryfix była dostarczana gratis, do zwykłych pustaków trzeba było dokupić), za nadproża (77 szt.) prawie 4700. Jeżeli chodzi o strop Winerbergera (belki i pustaki) to koszt wyniósł 13300. 

Okna dachowe z szybami samoczyszczącymi.

autor: virgo2 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jeśli ktoś mył kiedyś (zwłaszcza latem) okna dachowe, wie ile to kosztuje pracy żeby je doczyścić z tych wszystkich paskudnych kropek, dlatego ta szyba samoczyszcząca wydaje się dla mnie super wynalazkiem. 

Producenci piszą o tym tak:

Szyba samoczyszcząca w oknach to rozwiązanie producentów szkła zaprojektowane z myślą o komforcie ich użytkowania. Zastosowane w szybie samoczyszczącej szkło, zaprojektowano tak, aby pozostało dłużej czyste niż szkło klasyczne.

Każdego dnia na szybie gromadzą się zabrudzenia i ślady kropel wody. Zastosowanie w oknach do poddaszy szyby samoczyszczącej pomaga ograniczyć te zjawiska.
Całkowicie przezroczysta powłoka, trwale związana z powierzchnią szkła, wykorzystuje promienie ultrafioletowe światła dziennego oraz deszcz, aby usunąć zanieczyszczenia organiczne, ślady kropel deszczu, pyły, bryzgi itp. Szyba samoczyszcząca dobrze sprawdza się w budynkach o dużej ilości okien do poddaszy (np. w budynkach użyteczności publicznej), oszczędza czas i pieniądze wydawane na utrzymanie okien w czystości.

Szyba samoczyszcząca powstaje w wyniku powleczenia zwykłej szyby warstwą materiałumineralnego. Zintegrowana z szybą powłoka zapewnia wysoki poziom trwałości, a pozostałe właściwości - mechaniczne, termiczne i akustyczne - są identyczne, jak w przypadku zwykłych szyb.

Schemat działania szyby samoczyszczącej:

szyba samoczyszcząca

 Etap 1: Fotokataliza
Działanie promieni UV na szybę powoduje rozkład zanieczyszczeń organicznych i ułatwia ich zmywanie.

Etap 2: Działanie Hydrofilne Woda (deszcz) zmywa zanieczyszczenia organiczne i mineralne.

 
Obawiam się tylko, czy rzeczywiście tak to różowo wygląda. Czy ktoś z Was ma takie szyby, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 

Zdjęcia z dzisiaj:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Komentarze (10)
autor: sylwiaipiotr   dodano: 2013-02-23 | 14:13:45
Nie doradzę jako użytkownik, jednakże odradzę jak nam odradzono w hurtowni Roben, gdzie zakupiliśmy wszystko co niezbędne na dach, łącznie z oknami dachowymi.. My kupiliśmy Velux bez "bajerów". Widocznie coś jest na rzeczy, jednakże niech wypowiedzą się faktycznie użytkownicy. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru
autor: z113-szczecin   dodano: 2013-02-23 | 14:19:28
Czy naprawde uważasz że deszcz spadnie i wszystko sam Tobie zmyje. Nie wierzysz chyba w te bajki. Myłam nie raz okna polaciowe i uważam że nie jest z nimi gorzej niz ze zwykłymi oknami. Kup ludwika który rozpuszcza super tłuszcz bądz inny preparat do okien. Ja zamierzam zainwestować 180 zł w Karchera do mycia okien. Ale sama maszynka ze sciagaczką. Spryskiwacz za 50 zł to przesada. Nam też odradzono te bajery przy polaciówkach.
Odpowiedź do z113-szczecin
autor: virgo2   dodano: 2013-02-23 | 14:24:05
Podtrzymuję, że mycie latem żółtych kropeczek-kupeczek z okien dachowych zwłaszcza od strony południowej jest torturą ponad moje siły i tej wersji będę się trzymać do końca :)
autor: tamaryszekp   dodano: 2013-02-23 | 15:41:06
Z tym, że podobno, jeśli to działa to tylko od południowej strony, od północnej czasem ma za ciemno. Nam też wykonawca odradził
Odpowiedź do tamaryszekp
autor: virgo2   dodano: 2013-02-23 | 16:03:27
My będziemy mieć od wschodu i zachodu, ale dalej nie wiem, czy to działa, chyba nikt takich okien nie ma :(
autor: domwfuksjach3   dodano: 2013-02-23 | 22:29:57
My co prawda jeszcze nie mieszkamy u siebie, ale w ubiegłe lato wybrałam się na budowę z ambitnym planem umycia 5 okien dachowych (mamy "zwykłe" Fakro). To był koszmar, umyłam ledwo 2 i to tak "po łebkach" bo nie dałam rady wyczyscić tych przykrych śladów, które za nic w świecie zejść nie chciały mimo przeróżnych płynów itd...
Odpowiedź do domwfuksjach3
autor: virgo2   dodano: 2013-02-24 | 07:26:49
Czyli, że nie jestem odmieńcem, hura, hura :))) Ale, do cholery, musi być na to jakiś sposób, pozdrawiam serdecznie :)
Odpowiedź do virgo2
autor: domwfuksjach3   dodano: 2013-02-24 | 10:07:56
No to jest już nas dwa odmieńce hehe ;) Naprawdę mnie to wnerwiało bo o tyle o ile zwykłe okna myje się dość szybko i sprawnie to dachowe za nic w świecie nie chciały się doczyścić :)
autor: brygida   dodano: 2013-02-25 | 16:59:25
W każdym razie jeśli obie byśmy takie okna montowały, to na pewno Ty będziesz jako pierwsza ;) i powiesz czy warto :) Pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź do brygida
autor: virgo2   dodano: 2013-02-25 | 18:31:03
Oczywiście, kochana, zamelduję posłusznie, pozdrawiam serdecznie :)